Kissé kemény, harcos meccsen 3-1-re nyert a Fót SE a sereghajtó Farmos ellen

by ktgy
Nyári melegben, és a környező nyárfák virágzása miatt részben fehér pályán kezdődött a III. osztályú felnőtt bajnokság Keleti csoportjának mérkőzése.
Serdült Tamás, a hazaiak edzője a játék előtt elmondta, hogy számukra a legfontosabb a három pont megszerzése, de igazán egy többgólos győzelemnek örülne.
Nehezen indult a mérkőzés, amelyet kétszer is megszakított a bíró ivószünet miatt. Az első fóti gól a 20. percben esett, amire jó húsz perccel később a Farmos válaszolt.

A szünetben Serdült Tamás nem volt túl lelkes.  Mint elmondta, ha nem maradnak ki a helyzeteik, már lőttek volna két-három gólt. Néhány méterről mellé lőttünk, és a kapott gólt is megérdemeltük, intő jel volt – tette hozzá.
A csapat játékosaitól azt kérte a félidőben, hogy higgadjanak le, kicsit legyenek pontosabbak. “Feldúltak ők is, de ha kiviszik ezt a pályára, abból akár vereség is lehet.”
Szintén a szünetben beszéltünk először a vendégcsapat játékos-edzőjével, Kovács Krisztiánnal, aki elmondta, hogy “Nagy dolog a srácoknak, hogy a szünetben a Fót ellen 1-1 az állás. Úgy vettük észre, hogy mivel mi vagyunk az utolsók, az ellenfelünk úgy gondolta, hogy 5-6 gólt biztos rúgnak nekünk. Az eredményen meglepődtek,  mint ahogy mi is, hisz csak 11, igaz nagyon jól küzdő emberrel tudtunk kiállni a mai meccsen.”
A második félidőben folytatódott a kemény játék, de szerencsére komoly sérülés nem történt.
A hazai csapat a 49. és 52. percben lőtt gólokkal állította be a végeredményt.
A mérkőzés után a farmosiak edzője így nyilatkozott: “Nagyon szívesen mondanám, hogy ennyi van a két csapat között.  Van is, de én úgy gondolom, hogy ezen a mérkőzésen a játékvezetés volt az, ami inkább szerepet kapott, mint a foci. Ez az én véleményem, és úgy gondolom, másoknak is. Kicsit szerepelni akart a spori, ez volt a baj. Nagyon szép foci volt mind a két csapattól, gratulálunk a Fótnak!
Serdült Tamás úgy gondolta, ahogy fáradt a Farmos, úgy egyre jobban kezdtek dumálni is. “Ment az adok-kapok, de nekünk nem ezzel kellett volna foglalkozni, hanem inkább gólokat kellett volna rugdosni. Rengeteg helyzetünk kimaradt, ezeket kíméletlenül ki kellett volna használnunk. Az eredménnyel nem vagyok elégedett, a három pont megvan, de a rúgott gólok száma kevés.
A hétvégén a Fót SE II. hazai pályán 0:0-t játszott a Pomáz ellen, míg a Kisalag SC szintén hazai pályán 2:1-re kikapott a Kóspallagi MEDOSZ SE-től.