Hősies küzdelemben 99-88-ra nyert a Phoenix-MT Fót a PVSK Veolia ellen

by ktgy
Fantasztikus hangulat várta a csapatokat a Phoenix Csarnokban szerda este. A kérésnek megfelelően a hazai szektorban mindenki fehérben volt és egész végig lelkesen buzdította a csapatot.
A tét nagy volt, mivel az első pécsi meccsen a Phoenix-MT Fót 102-84 arányban kikapott a PVSK Veoliatól, így ahhoz, hogy legyen egy harmadik mérkőzés is, Fóton mindenképpen nyerniük kellett.
Az esti meccsen végig vezettek a fótiak és végül 99-88 arányban megnyerték ezt a fontos mérkőzést a Férfi NB I/B, Piros-csoport playoff elődöntőjében. Most 1-1 az állás, a mindent eldöntő meccs szombaton Pécsett lesz.
A mérkőzés után Surmann Gábort, a Phoenix-MT Fót edzőjét kértük meg, hogy értékelje csapata teljesítményét.
“Egyszerűen a szavakat alig találom ezután a mérkőzés után. A világ legbüszkébb edzője vagyok, minden kollégának ilyen csapatot kívánok, mint amilyen nekem van. De tovább megyek. Ma amilyen hangulatot teremtettek a szurkolóink, arra nincsenek szintén szavak.
Első osztályú volt az atmoszféra, gyakorlatilag fülsüketítő módon szurkoltak nekünk, egységesen mindenki fehérben. Libabőrös vagyok még most is. Nem kizárt, hogy ez is megfoghatta a tényleg klasszis játékosok sorát felvonultató PVSK-t az első negyedben. Szerintem ott akárki lehetett volna az ellenfél, annyira jól és valósággal extázisban kosárlabdáztunk. Tudtuk, hogy ez nem fog végig tartani, mégis hiába voltak nehéz pillanatok a második félidőben, megérdemelt rajtcél győzelmet arattunk.
A mérkőzésen történtekkel kapcsolatban elsőre nem szeretnék ítélkezni. De az semmi esetre sem biztató, hogy csak eddig 34 üzenetet kaptam arra vonatkozóan, hogy mennyire felborult a pálya ellenünk. Vissza fogom nézni az eseteket. Csapatom tartása párját ritkító. Juhost 10 perccel a vége előtt elveszítettük, Markovic kiállítása pedig 8 perccel a vége előtt döntően befolyásolta (hatta volna) az összecsapást. Csakhogy a csapatom ezt másképp gondolta.
A fiúk rendkívüli módon összezártak, és elő tudtak lépni olyan perememberek a csapatomból, akik eddig kevesebb szerephez jutottak. Előttük duplán emelem a kalapom. Én szívből gratulálok nekik – és persze valamennyi játékosomnak. Végül a szurkolóink segítségével akik,  6. emberként funkcionáltak, és Kinney extra produkciójával mindent át tudtunk vészelni, és sikerült kiegyenlítenünk.
Köszönjük tényleg nekik, a siker teljes mértékben közös. Véleményem szerint örök élményt okoztunk egymásnak. Szombaton pedig innentől kezdve “All In”. Remélem oda is minél többen elkísérnek majd bennünket” –mondta az edző.