Nagy sikerrel mutatták be a Fáy András Általános Iskola és a Garay János Általános Iskola diákjai március 15-i műsorukat a Vörösmarty Művelődési Házban. Egy ünnepi műsor előadását hatalmas munka előzi meg. A két iskola felkészítő tanárait kérdeztük a munkafolyamatról.
A Fáy András Általános Iskola március 15-i műsorának felkészítő tanárai:
Kiss Tibor, Kovács Éva, Kakuk Zsoltné
Kiss Tibor magyar nyelv és irodalom szakos drámatanár portálunknak elmondta, hogy január végén kezdtek el próbálni a gyerekekkel, és másfél hónapon keresztül, heti négy órában alakítottak ki a műsort. „Az iskolánkban nincs színjátszás, ezért volt szükség ilyen sok próbára. A próbák felét a művelődési házban, a többit pedig iskolánk alulájában tartottuk. A gyerekek, szülők részéről komoly szervezést igényelt ez a felkészülési időszak. Kakuk Zsoltné Gabriella segített nekünk a technikai háttérmunkában, és a párommal, Kovács Éva tanító és drámatanárral lett teljes a felkészítő csapat. A műsorban harmadikosok, másodikosok és nyolcadikos diákok szerepeltek. Negyven éve foglalkozom színjátszással, a párom is régóta műveli ezt. Rengeteg iskolai műsort szerkesztettünk már, vittünk színpadra. A mostani összeállításában a magyarságtudat erősítéséhez válogattunk szöveget és zenét. Munkánkat segítette, hogy mindketten gyermekszínjátszó rendezők vagyunk, évek óta tanulunk és tanítjuk a színjátszást a gyakorlatban”- mondta el Kiss Tibor tanár.
Kovács Évától megtudtuk, hogy nagy lelkesedéssel kezdték a műsorra a felkészítést a tanárok a szabadidejükben. A három osztályból sikerült közösséget szervezniük. Az iskola igazgatója a diákok és a tanárok munkáját kirándulással díjazta, amit májusban fognak megszervezni.
A Garay János Általános Iskola március 15-i műsorának felkészítő tanárai:
Tóth Tamásné Rick Katalin, Szabó Krisztina
A rendezvényen az Év közalkalmazottja díjjal kitüntetett Tóth Tamásné Rick Katalin pedagógus számolt be nekünk a felkészítés folyamatáról.
„Műsorunkat prózai, illetve néptáncos betétekből építettük fel. A kolléganőm készítette a táncot, én pedig a prózai, irodalmi részt. Összesen negyven harmadik osztályos diák adta elő a műsort, amit az ő életkori sajátosságaiknak megfelelően választottunk ki. Az interneten bőséges anyag áll rendelkezésre, amit a saját elképzeléseinkkel ötvöztünk. Saját ötlet volt a háromszínű trikolor látványelem. Eredetileg saját iskolai műsornak készült az előadásunk, amit, miután a polgármester úr felkért, hogy a városi rendezvényen is adjunk elő, még néhány látványelemmel kibővítettünk. A művelődési házban háromszor gyakoroltunk, másfél hónapon keresztül hetente kétszer próbáltunk. A gyerekek szinte kívülről tudták a többiek szerepét is, ami azért volt előny, mert ha hiányzott valaki betegség miatt, az nem okozott fennakadást. A diákjaink nagyon élvezték a szereplést – ha jó feladatot adunk nekik, akkor azt szeretik. Az iskolai műsor sikere után örömmel adtunk elő a városnak is, a gyerekek nagyon büszkék voltak arra, hogy az ő műsorukat sokan megnézik a városi rendezvényen. A szereplésük után igazgatói dicséretet kaptak. A helyszínen a művelődési ház dolgozói somlói galuskával kedveskedtek a gyerekeknek”- számolt be Az év közalkalmazottja díjjal kitüntetett Tóth Tamásné Rick Katalin.