A II. Népi és Mesenapot rendezik meg július 15-én a WMH-ban. Jarabin Kinga rendezvényszervező, a művelődési ház szervezőjének invitálását olvashatják.
Itt a tavasz, közeledik a nyár, vége egy hosszú, a megszokottól teljesen más életmódot – és minőséget – kívánó időszaknak, mely talán sok mindenre rámutatott, hogy mit kellene és lehetne másképp, mi az, amire sokkal kevesebb időt fordítottunk rohanó hétköznapjainktól megfáradtan, mint amennyit szükséges és fontos lenne. A gyerekeinkkel töltött idő igazi kincs, mely soha nem tér vissza. Felnőnek, kirepülnek, és már csak bánhatjuk a zajos világra fordított figyelmünket.
A tartalommal megtöltött idő ezerszeresen térül meg. A közös mesélésnek számos jótékony hatása van. Elősegíti az érzelmi kötődés kialakulását, mélyíti a bizalmat és az érzelmi kapcsolatot a mesélő és a mesét hallgató között, fejleszti a gondolkodást, a kifejezőképességet, segít a problémák feldolgozásában és megoldásában. „… a kisgyerek esetében, ahol a lélek a testbe ágyazódik, ott találjuk a kisgyerek jó életérzését kínáló, testbe ágyazott mozgásos funkciót, a játékot. A szabad játékot. És a másik póluson, ahol a lélek a szellemi világokkal érintkezik, ahol a kisgyerek ‘hitéről’, ‘vallásáról’ (világképéről) beszélhetünk, ott a mesét.” (Vekerdy Tamás)
Idén második alkalommal rendezzük meg a tavalyi mesenap pozitív visszhangján fellelkesülve a résztvevők, családosok, de bátran mondhatjuk, hogy a városi igényeknek eleget téve a II. Népi és Mesenapot, kilépve a valós térbe, együtt játszva, alkotva és mesélve.
A program egy helyszínen, de több színtéren zajlik majd. A földszinten a mesekuckóban élőszóval mesélnek előadóink a gyerekeknek. Az udvaron népi játszótér és kézműves foglalkozás lesz, de nem marad el idén sem a mesekönyvcserebere-börze (könyvforduló), valamint a mesekvíz sem, melynek helyes kitöltői között ajándékokat sorsolunk ki.
Az udvari programok ingyenesek, így mindenki számára elérhető, hiszen most talán mindennél fontosabb a kulturális rekreáció, valamint a családok közösségi életének újraélesztése, megsegítése társadalmi pozíciótól és anyagi helyzettől függetlenül. A napot záró színházi előadás jegyára is családbarát, 800 Ft/fő.
A Görbe Tükör Színház zenés rosszalkodásra várja a mesenap végén a családokat Janikovszky Éva népszerű műveinek színpadi feldolgozásával. Ki ne ismerné és szeretné az írónő Kire ütött ez a gyerek, és a Ha én felnőtt volnék című könyveit? Az előadást felnőttek és gyerekek – még a legkisebbek is – egyaránt élvezni fogják, hiszen mindenki tudja, hogy rosszalkodni sokkal mulatságosabb, mint jónak lenni. Folyton jónak lenni iszonyúan unalmas
és amellett fárasztó is.
Az előadásra elővételben a jegyek a művelődési ház irodájában, nyitvatartási időben vehetők meg. Amennyiben még marad jegy, természetesen az előadás napján is lehet majd kapni a helyszínen. És hogy miért érdemes idén is eljönni? Tekintsenek bele a tavalyi mesenap pillanataiba, és megtudják.