Bemutatjuk a Fót SE Tenisz Szakosztályát

by fnora
A Future Tennis Team (FTT) 2017-ben azzal a céllal jött létre, hogy mindenki számára elérhetővé tegye a teniszt Fóton és környékén. 2018-ban egyezett meg az Önkormányzat , a Fót SE és az FTT, hogy ők bérlik a pályákat és működtetik a Fót SE Tenisz Szakosztályát.
A szakosztály vezetője és a vezető edző a “tősgyökeres fóti” Horváth Henrik. 1995-ben, ötévesen kezdett teniszezni, kilencéves korától tíz éven át aktívan versenyzett. Korosztályos játékosként tagja volt a válogatottnak, felnőttként első osztályú játékos volt (játszott Fucsovics Marcival is, de azért megverni nem tudta).

“2009-ben véletlenül kerültem a háló túloldalára, de az első három perc után megfogott és teljesen beleszerelmesedtem az edzői szakmába” – mondta. 2012-ben szakedzői diplomát szerzett a Testnevelési Főiskolán. Eddigi edzői pályafutása alatt hat korosztályos válogatottal foglalkozott (közülük három saját nevelés), volt már játékosa nemzeti ranglista vezető és olyan is, aki a nemzetközi U14-ben az első harminc közé jutott. Fóti játékosai közül többen országosan is a legjobbak között vannak: Major Áron jövőre a 14 évesek ranglistáján a 2. helyen, januárban pedig a 15 éves Kőszegi Dominik a 2-3. helyen lesz. A 18 éves Matkó Réka a jövő évi korosztályos ranglistán a 3. lesz. Henrik hozzátette: “Álmom, hogy egy saját nevelésű játékosommal bejussunk a világ elitjébe, a legjobb száz játékos közé. Ezért bármit képes vagyok megtenni”.

A Fót SE Tenisz Szakosztályában fiatalok sportolnak. A 9-11 éves korosztályban tízen , a 13-18-asban hatan. Tavaly voltak a pályán versenyek is, de az idén vírushelyzet miatt Henrik nem pályázott.

A pályákat lehet bérelni, nagyon népszerűek, körülbelül 200-250 amatőr sportoló fordul meg itt hetente – nem csak Fótról. Közel a felük edzővel gyakorol, de sok baráti társaság is bérel pályát. Hétköznap délután általában tele vannak, a hétvégére könnyebb időt foglalni. A teniszoktatás is nagyon népszerű, vannak óvodás, ifjúsági és felnőtt csoportok is.
Nemrég vettek egy 153 négyzetméteres, öltözőkkel és kiegészítő helyiségekkel felszerelt konténeres klubházat és tervezik egy hatodik pálya megépítését is. Októbertől áprilisig a pályák egy része fedett, így a legnagyobb hidegben is 15-16 fokban tudnak sportolni a játékosok. Jövőre már egy negyedik pályát is szeretnének “téliesíteni”.