Nagyon küzdöttek, de sajnos ez kevés volt: Kisalag – Ürömi SC: 0:5

by ktgy
A negyedosztályú bajnoksághoz képest szép számú néző előtt kellemes tavaszi időben játszott a hazai csapat a tabella első helyezettje ellen. Az első félidőben kapott három gólt a szünet után még kettő követte.
Az ürömiek tízese, Pálfalvi Csaba Dániel egymaga 3 gólt lőtt. A szurkolók most is lelkesen kommentálták a meccset, biztatták csapatukat és előfordult, hogy a bíróra tettek megjegyzést.
A mérkőzés után először Podhorcsek Miklóssal, az ürömiek edzőjével (aki egyben az egyesület elnöke is) beszélgettünk:

“Számítottunk arra, hogy megnyerjük a meccset, bár a rossz talajú pályán le kellett egyszerűsíteni a játékunkat, passzolgatni nem nagyon lehetett. Én úgy gondolom, megérdemelten nyertünk. Az első helyért megyünk, de nem szeretnénk feljutni.  Úgy értem, hogy nem megyünk föl, hogy ha megnyerjük a bajnokságot. Nagyon sokat kell utazni, és mivel általában vasárnap vannak a meccsek, a srácok nem érnek rá. Meg is értem, ezek családos emberek” – mondta az edző.

Olajos Sándor, a hazaiak edzője azzal kezdte, hogy nem erre számítottak.

“Tisztában voltunk az Üröm erősségével, tudtuk, hogy ezt a direkt focit fogják játszani, nem bonyolítják túl a dolgot. Próbálják felívelni a labdát a két magas, jó csatáruknak – ez be is jött. Én úgy gondolom, az első két gól megkérdőjelezhető, de a játékvezető nem így látta.  Ha kétgólos hátrányba kerülsz hazai pályán, az eléggé le tudja húzni a csapatot. Próbáltuk játszani a játékunkat,  a kispasszos mögékerüléses stílust, de ha oda is kerültünk, a szerencsével hadilábon álltunk. Az Ürömnek gratulálunk, a bajnoksághoz is, amit szerintem megnyernek. Nekünk a célunk továbbra is az, hogy a felsőházat elérjük. A jövő héten megyünk Fótra, utána a Csobánkával játszunk ki-ki mérkőzést. Úgy gondolom, aki ott nyer, az fog a felsőházban szerepelni. Szeretnénk megismételni a tavalyi eredményt, a harmadik helyet” – mondta az edző.

Milyen változások vannak a csapatnál?

Pataki Feri hosszú sérülés után felépült, már hadra fogható. Nádas Tomi már tavaly védett az utolsó mérkőzésen, az ő személyében egy rutinos, jó kapust tudtunk igazolni, de sajnos valószínű csak erre a félévre tud maradni, csak kisegít minket. Igazoltunk egy fiatal játékost, Mák Zolit. Ő itt lakik a környéken, tavaly egy buszról leszállva látta a mérkőzésünket. Megkeresett engem, hogy szeretne itt focizni, mert tetszik neki a közeg. Fiatal, jó játékos, sokat várok tőle. Még egy játékost sikerült megszerezni, egy korábbi fóti növendékemet, Rovó Ádámot, aki Mogyoródon játszott az utóbbi években. Nagyon stabil, jó játékos, vele mindenképpen erősödtünk.

Sajnos sosem tudunk a legjobb csapattal kiállni, mindig van egy-két hiányzó vagy eltiltott. A cél, hogy elérjük a felsőházat. Maradtunk a heti egy pénteki edzésnél, ilyenkor 6-9 játékos jön el, ez munkafüggő, ettől függ, hogy hogy érnek ide. Van olyan tervem, hogy heti két edzés lesz, de ez a jövő zenéje.

Ma voltak szép megoldásaink, de a szerencsével nem álltunk jól. Úgy gondoltam, ma sok néző előtt jó időben össze tudunk hozni legalább egy döntetlent. Sajnos ez nem jött össze, szeretnénk a szurkolóktól elnézést kérni, várjuk őket vissza.

A mostani hétvégén a Fót SE a tápiószentmártoni sporttelepen 7-1 arányban nyert az SK Farmos ellen. A Fót SE II. szintén idegenben nyert, a pilisszentiváni sportpályán a Solymári SC ellen 1-0 -ra.