I. Fóti Focifesztivál és VII. Fót Cup

by Szandra

Miután a Fót I. pontveszteség nélkül lett bajnok, még a korábbinál is népszerűbb lett. Ottjártunkkor már lezajlottak a versenyek, de igyekszünk visszaadni valamit a hangulatból.

A 7. Fót Cup-ot a “Lesz ami lesz ” nyerte az “Origo” és a “Babád brigád ” előtt. A gólkirály Kolozsvári László lett, a legjobb mezőnyjátékos Gergely Tamás, míg a legjobb kapus Makszimovics Gergely. A bajnokság során 16 csapat játszott 17 perces mérkőzéseket.
A focifesztiválon a legkomolyabb verseny az Országos 11-es rúgó bajnokság helyi fordulója volt. Ezt az országos sorozatot Király Gábor, a legendás kapus indította el, és a napokban kb. 200 helyen rendezték meg az első fordulókat.
A focifesztiválon volt még felső kapufa rúgóverseny, 7-es rúgó verseny, footdarts verseny és dekázó felnőtt, illetve 2 gyermekkategóriában.
Szkala Sándor, a Fót SE. Labdarúgó Szakosztályának vezetője elmondta, a fesztiválon körülbelül hatszázan vettek részt, ebből fele gyerek. Voltak nézők, de mivel ez egy interaktív rendezvény volt, a szülők is beállhattak sportolni, és ezt ki is használták.
A sportvezető elmondta, a Fót SE. I július végén kezdi az edzéseket két-három új játékossal. A megye 3-ban 14 csapatos csoportok vannak, emiatt a hosszabb bajnokságot augusztus végén kezdik.