Fót NBI/B-s kosárlabdacsapata a tabella legjobbját győzte le a hétvégén

by franciska

A PHOENIX-MT FÓT NBI/B csoportos kosárlabdacsapata vasárnap kora este a tabella első helyezettjét, a bajnokság végső megnyerésére legnagyobb eséllyel pályázó NKA Pécs gárdáját fogadta a Phoenix Sportcsarnokban Fóton. A meglepetéssikerért megküzdöttek a hazaiak!

Míg a vendégek impozáns 17-1-es mérleggel és zsinórban megszerzett 11 győzelemmel, úgy a fótiak 5-13-as győzelem-vereség mutató mellett zsinórban 6 vereséggel várták a találkozót. Az esélyek egyértelműen a pécsiek mellett szóltak, azonban meglepetéssel zárult az összecsapás.  Szoros és izgalmas négy negyednek lehettek tanúi a fótiak, a záró felvonásban a 35. percig gyakorlatilag felváltva estek a kosarak, és egymás nyomában loholtak a csapatok.

75-65-öt mutatott az eredményjelző 3 perccel a mérkőzés vége előtt, amikor is a vendégek vezetőedzője időt kért, mert a mérkőzés elúszni látszott számukra. A narancs-fekete mezes pécsiek hatalmasat küzdve még vissza tudtak kapaszkodni ugyan 1 labdás különbségre (80-77), támadniuk azonban már nem sikerült az egyenlítéshez, többek között Katona zseniális helyzetfelismerését és passzát követően Bálint adta meg a végső döfést a pécsieknek (82-77), a végeredmény pedig 85-79 a hazai csapat javára.  SZÉP VOLT FIÚK!