A gyönyörű időben több százan vettek részt az R-GOL Fóti Foci Fesztiválon

by ktgy

Az R-GOL Fóti Foci Fesztivált harmadszor rendezték meg a Fót Városi Sportegyesület és a Fót Sportegyesület közös szervezésében.

A programban a meccseken kívül voltak különböző versenyek is, ahol a gyerekek kipróbálhatták magukat – így például a tizenegyesrúgó- (a 14 évnél fiatalabbaknak 9-es rúgó) , a célbarúgó- és a felsőkapufarúgó versenyszámokban.

A gyerekbajnokságokon és versenyeken körülbelűl 250-en vettek részt.

A fesztivál része volt az immár 12. Fót Cup, amin hét csapat vett részt – ők a műfüves pályán játszottak.

A sportcsarnokban rendeztek egy négycsapatos öregfiúk tornát.

Serdült Tamás, a Fót SE edzője, a fesztivál futball bajnokságainak szervezője elmondta, hogy délelőtt volt egy U7, U9 és U11-es focibajnokság illetve U13 korosztályban jött négy környékbeli csapat, akik barátságos meccseket játszottak.

A Fót Cup hét csapatából kettő volt fóti. A bajnokságban mindenki játszott mindenkivel. Jellemzően baráti társaságok álltak össze, így például a győztes a No Sansz SC, főleg a fóti felnőtt csapatok játékosaiból állt. Az öregfiúk bajnokságát az Erdőkertes nyerte.

A különböző rúgóversenyeken komoly díjakat kaptak a gyerekek, melyeket Kapitány Zoltán a Fót SE elnöke adott át.